Translated Labs

YOU SAID:

The apples are five dollars each.

INTO JAPANESE

リンゴはそれぞれ5ドルです。

BACK INTO ENGLISH

Each apple costs $ 5.

INTO JAPANESE

各リンゴの価格は5ドルです。

BACK INTO ENGLISH

The price of each apple is $ 5.

INTO JAPANESE

各リンゴの価格は5ドルです。

BACK INTO ENGLISH

The price of each apple is $ 5.

Equilibrium found!

You should move to Japan!

HOT PARTIES

2
votes
11h ago

You may want to crash these parties too

1
votes
28Feb15
1
votes
27Feb15
1
votes
27Feb15
1
votes
27Feb15
1
votes
28Feb15
1
votes
27Feb15
1
votes